WWE FORUM:Güreş Bölgesi

Daha iyi hizmet için üye olunuz.
WWE FORUM:Güreş Bölgesi

WWE FORUM:Raw,Smackdown,NXT

Güreş bölgesine hoşgeldiniz.
Lütfen üye olanlar kendilerini tanıtsınlar.

  Pro Wrestling - 11

  Paylaş
  avatar
  wwe.rock
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 4
  Kayıt tarihi : 10/11/10
  Yaş : 23
  Nerden : rize

  Pro Wrestling - 11

  Mesaj tarafından wwe.rock Bir Çarş. 10 Kas. 2010, 22:53

  Evet , arkadaşlar Pro Wrestling eski haline geri döndü. Artık değerlendirme yapmıyacağım, belkide nadir bir şekilde. Eski PW dönüşünde ECW'yü anlatacağım. Yazıyı İngilizce bir siteden çevirdim. İyi okumalar.

  Yazı dizisi : Pro Wrestling

  Konu : History of ECW

  İlk yıllar..

  - ECW Yani " Extreme Championship Wrestling " Cinsellik, Extreme, Kan herşeyi içeren birşey. Başka hiç bir yerde görünmeyen Güreş kuralları içeriyor ECW. ECW, Dışında ECW'yu farklı kılan fanlarıydı.. ECW'nün fanları diğer tüm güreş fanlarından farklı taraftarlardı. Biliyorsunuz RVD vs John Cena maçındada bunu bize göstermişlerdi. Küfür, Argo , Ringe cisimler atmak, coşku herşey var. Bu da ECW'yü farklı kılıyor. ECW kurulduğundan sonrasında Şirket Ted Gordon'a satılır. Şirket bir süre NWA'a bağlı olarak çalışır. ECW'nün adı ozamanlar Eastern Championship Wrestling olarak değişmiştir.. Daha sonra ECW, NWa'dan kopunca adı tekrar Extreme Championship Wrestling olarak değişir. Daha sonralardan federasyona Chris Benoit, Eddie Guerrero, Dean Malenko, Chris Jericho ve Rey Mysterio gibi güreşciler getirilir.


  ECW Champion..

  - 1994 Yılında Shane Douglas, bir Turnuva kazandı. Ve NWA şampiyonu olur. Ancak daha sonra kemeri atıp, kendini ECW şampiyonu ilan eder. ilk ECW şampiyonu olur.. ECW'nün ilk Yıllarda WCW, ile bir çalışmaları vardı. Ancak daha sonralardan bu ilişki bozuldu. 1995 ve 1996 Yılında ECW Benoit, Guerrero, Malenko, ve The Public Enemy gibi güreşcileri kadrosuna dahil etti. Ve gücüne güç kattı. ECW, Taraftarlara ayrı bir zevk veriyordu. Herkes ECW'den memnun kaldı. Ve Güreş dünyasının unutulmayacak bir şirketi oldu.


  Paul Heyman ECW

  - 1995 Yılında Paul Heyman , ECW Sahibi oldu. Paul Heyman, WWE'de Brock Lesnar'ın Menejerliğini ve birçok güreşçinin daha menejerliğini yapmış bir kişidir. Paul Heyman , diğer iyi güreşcileri Kadroya dahil etmek için uğraşıyordu. 1997, Yılında şirkette ufak sorunlar yaşanıyordu. WCW, gibi federasyonlarla ilişkisini ECW tamamen kesmişti. Daha sonralarda WWF ile ECW birlikte çalışmaya başladılar. Bu güzel bir olayın başlangıçıydı.

  WWF / ECW

  - Evet, 1997 Yılında WWF ile ECW birlikte çalışıyorlardı. İlklerde ECW PPV Etkinliğini tanıtmak için Monday Night Raw'da gözüktü. ECW , Eskisinden de popilerlik kazanırken WWF'e ilgi büyüyordu. Ayrıca WCW ile WWF Arasında ki Rekabet o yıllarda devam ederken , WWE bu hareket ile bir adım daha atmış oldu.

  ECW / TNN

  - ECW'nün PPV işleri sonrası bir kanal anlaşması imzalamaları lazımdı. ECW, bu konuda baya bir düşündükten sonra TNN, Kanalı ile anlaşma imzalamaya karar verildi. TNN'in ilk başlarda en çok izlenen programı ECW, olsada ECW ve TNN 'in yıldızları uyuşmuyordu. Zamanla Kanal ile ECW anlaşmazlıklar yaşıyor, ve Kanal herşeye karışmaya başlıyordu. ECW'de bundan rahatsız olmaktaydı. İlerliyen yıllarda 2000 Yılında ECW ve TNN yolları ayırdı. Yerine başka bir Federasyon brandı geldi. ECW TNN'den ayrıldı, ve TNN ile aralarında kötü bir geçmiş bıraktı.  - ECW

  - Daha sonra Kanal ile yollarını ayıran ECW, büyük bir düşüş yaşadı. Ve İflas etti. ECW'nün Superstarları teker , teker başka federasyonlara dağılmaktaydı. Bir çok superstar iyi teklif veren WWF'e gittiler. WWE, İflas eden ECW'nün varlıklarını Mahkemede satın aldı. 2004 - 2005 Yılında ECW'nün PPV'ı olan One Night Stand popülerlik kazandı. Extreme kralı ECW Hakkında bir DVD Yayınlandı. WWE İle bağlantısı olmayan ECW, emeklileri kendi etkinlikleri olan " hardcore homecoming " 'ı düzenledi. Ancak Tam olarak ECW, geri gelmemişti.  WWE Brand " ECW "

  - 2006 Yılında WWE Tam zamanlı olarak ECW'yü geri getireceğini açıkladı. WWE ECW, Taraftarlarını birkez daha mutlu etti. 2006'da ECW'nün PPV'ı olan One Night Stand düzenlendi. RVD'de ozamanlar bir Money in the Bank sahibiydi. Ve ECW One Night Stand'de Kemer hakkıyla WWE Championship için John Cena ile maç yapmayı seçti. Ve daha bir sürü zevkli maç vardı. Burada RVD - Cena maçını anlatacağım.  John Cena vs Rob Van Dam WWE Championship..

  -Aslında maç başlamadan öncede Herkes kimin kazancağını tahmin edebiliyordu. RVD'nin, avantajı çoktu. John Cena , maçta hiç huzur bulamadı. Herşey John Cena'nın alehine çalışıyordu. John Cena Face olmasına rağmen 1 kere bile destek alamadı. Tam tersi " F*ck You Cena " Sesleri Arena'da duyuluyordu. Her neyse maç başladı, zaman geçti. Ve bir Motor Kaskı ile bir adam içeri girdi. John Cena'ya Masaya doğru Spear attı. Kim olduğunu yaptığı hareketten anladık. Kaskı çıkardı, ve kel göründü. Bu kişi Edge. Taraftarlar " Teşekkür Ederiz Edge " Diye bağırıyorlardı.. Ve Rob Van Dam John Cena'yı ortaya alıp Five star frog Splash yapıp kemeri kazandı.  ECW is history


  - ECW Brand olarak geri geldiğinde çok hoş, ve güzel bir Brand haline geldi. Ancak daha sonralardan Vince McMahon son yıllarda ECW'nün Reyting yapamadığını söyledi, ve ECW kapatıldı. Yerine NXT Brandı geldi.
  avatar
  wwe.rock
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 4
  Kayıt tarihi : 10/11/10
  Yaş : 23
  Nerden : rize

  Geri: Pro Wrestling - 11

  Mesaj tarafından wwe.rock Bir Çarş. 10 Kas. 2010, 23:14

  confused confused😕cevap
  avatar
  wwe.rock
  Üye
  Üye

  Mesaj Sayısı : 4
  Kayıt tarihi : 10/11/10
  Yaş : 23
  Nerden : rize

  Geri: Pro Wrestling - 11

  Mesaj tarafından wwe.rock Bir Çarş. 10 Kas. 2010, 23:21

  CEVAP

   Forum Saati Cuma 18 Ocak 2019, 05:38